16 marca 2017 finałowa gala podsumowująca wydarzenie odbyła się w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim. Pojawiło się na niej blisko dwieście osób, związanych ze stowarzyszeniami biorącymi udział w konkursie, m.in. panie z Kół Gospodyń Wiejskich czy strażacy z Ochotniczych Straży Pożarnych. Wśród zaproszonych gości byli poseł Sławomir Zawiślak oraz Kinga Kasprzak, reprezentująca wiceministra rodziny, pracy i polityki społecznej Krzysztofa Michałkiewicza. Uroczystość rozpoczęła się minutą ciszy poświęconą Stanisławowi Leszczyńskiemu, zmarłemu w tym tygodniu wieloletniemu kierownikowi Zespołu Tańca Ludowego UMCS. – Jeśli mówimy o czynieniu dobra i o organizacjach działających w  woj. lubelskim to nie sposób zapomnieć, że odszedł od nas człowiek ogromnie zasłużony dla kultury polskiej, dla kultury w woj. lubelskim, zwłaszcza kultury ludowej. Za to robił jesteśmy mu ogromnie wdzięczni – powiedział Przemysław Czarnek, wojewoda lubelski.
 
Wojewoda podziękował też wszystkim organizacjom za ich działalność na rzecz rozwoju województwa lubelskiego. – Polska jest państwem zdecentralizowanym, opartym na zasadzie pomocniczości, które w szczególności oddaje pole do działania dla wszystkich organizacji, które znajdują się bliżej społeczeństwa – podkreślił Czarnek. – Mamy dzisiaj święto organizacji pozarządowych. To dzień, w którym możemy powiedzieć dziękujemy za to co już zrobiliście i prosimy o jeszcze. Cieszę się, że możemy wręczyć statuetki i dyplomy, które są wyrazem naszej wdzięczności.

Wojewoda Czarnek wręczył dyplomy dla stowarzyszeń, które zdobyły wyróżnienia w konkursie. Są to: Towarzystwo Przyjaciół Michowa, Fundacja Dialog Narodów, Stowarzyszenie Nasza Niedrzwica, Koło Gospodyń Wiejskich Panieńszczyzna-Jastków, OSP w Koble, Miejska OSP w Kraśniku, OSP Stołpno w Międzyrzecu Podlaskim, Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych Otwarty Krąg w Kurowie, Stowarzyszenie Promocji i Rozwoju Gminy Gościeradów, Fundacja Cyryla i Metodego – Inicjatywa Tato.net, Stowarzyszenie Aktywnych Kobiet w Żurawnicy, Stowarzyszenie na rzecz Rozwoju Inicjatyw Lokalnych i Oświatowych Wektor w Garbowie, Fundacja Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej, Stowarzyszenie Puławski Uniwersytet Trzeciego Wieku, Stowarzyszenie Działań Twórczych i Edukacyjnych im. A. Budzyńskiej przy SP nr 17 w Lublinie, Klub Uczelniany AZS UMCS Lublin, Stowarzyszenie U Źródeł Ciemięgi, Stowarzyszenie Miejskie Koła Turystyki Rowerowej Relaks, Stowarzyszenie Clipeus Arma, Stowarzyszenie Tomaszowskie Amazonki i Stowarzyszenie Amazonki w Zamościu.
 
W wyniku decyzji komisji konkursowej laureatami w poszczególnych kategoriach zostali: Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej Okręg Zamość (obszar kultura i dziedzictwo narodowe), Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej Okręg Lubelski (obszar bezpieczeństwo), Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Łęcznej (obszar edukacja), Radzyńskie Stowarzyszenie na rzecz Osób Niepełnosprawnych Ósmy Kolor Tęczy (obszar sport i rekreacja), Stowarzyszenie Alwernia – Franciszkańskie Dzieło Promocji Młodzieży i Rodziny (obszar polityka społeczna) oraz Lubelskie Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia (obszar profilaktyka i ochrona zdrowia).   
 
Nagrody specjalne w konkursie zdobyli Stowarzyszenie Przeszłość-Przyszłości za inscenizację spalenia Wąwolnicy przez funkcjonariuszy UB w 60. rocznicę tych wydarzeń a także Fundacja Świat Według Ludwika Braillea za wsparcie dla osób niewidomych.
 
Organizatorem konkursu i gali finałowej był Lubelski Urząd Wojewódzki w Lublinie we współpracy z pełnomocnikiem wojewody ds. organizacji pozarządowych. Sponsorami gali finałowej były: SKOK Unii Lubelskiej, Grupa Azoty Zakłady Azotowe Puławy oraz Fabryka Cukierków Pszczółka

 

Copyright © 2017 by UTW Puławy Designed by