Zajęcia gimnastyczne – odbyło się 12 godzinnych zajęć przeznaczonych dla puławskich seniorów – członków PUTW oraz niezrzeszonych w naszej organizacji. Niestety, sytuacja epidemiczna i wprowadzane obostrzenia sanitarne spowodowały, że część osób ze względu na stan zdrowia wycofała się z uczestnictwa w gimnastyce, a dla pozostałych trzeba było organizować zajęcia w coraz mniejszych grupach. Dzięki sprzyjającej pogodzie udało się wszystkie zajęcia przeprowadzić na świeżym powietrzu, na terenie parku.

  • Zajęcia nordic - walking – odbyła się nauka chodzenia z kijkami oraz marsze po ścieżkach w okolicy Puław , które odbywały się raz w tygodniu, w kilkuosobowych grupach. Członkowie uniwersytetu chodzący z kijkami brali czynny udział we wszystkich imprezach nordic - walking organizowanych przez Fundację BezMiar.
  • Warsztaty „Trening pamięci” – odbyło się 11 godzinnych zajęć dla 2 grup. Uczestnicy warsztatów zapoznali się praktycznie z różnymi technikami aktywizowania pracy mózgu i wspomagania pamięci – sposobami zapamiętywania ciągów słów czy cyfr, przydatnymi do zapamiętania np. listy zakupów, kodów do domofonów, numerów PIN, czy PESEL. Interaktywna forma prowadzenia zajęć była atrakcyjna dla uczestników, w niewymuszony sposób wciągając ich do aktywnego uczestnictwa i wspólnego rozwiązywania przygotowanych przez trenera zadań i łamigłówek.

Rozwój sytuacji epidemiologicznej i wprowadzane coraz ostrzejsze przepisy sanitarne uniemożliwiły (brak dostępu do odpowiednio dużych sal ze względu na zamknięcie Oddziału Zamiejscowego UMCS oraz ZS nr3) przeprowadzenie wykładu przez dietetyka oraz wykładu związanego z bezpieczeństwem „Senior za kierownicą” i spotkań z przedstawicielami Policji, Straży Pożarnej i Straży Miejskiej. Zachęcaliśmy członków naszego uniwersytetu do zapoznania się z tematyką związaną ze zdrowiem oraz bezpieczeństwem seniorów z różnych źródeł: na naszej stronie internetowej oraz na facebooku umieszczaliśmy linki do różnych wykładów on - line oraz odpowiednich artykułów. Część osób z tego skorzystała.

Copyright © 2017 by UTW Puławy Designed by