Szczególnie zwracam uwagę na te zdarzenia, które wymagają uczestnictwa specyficznych grup seniorów. I tak: 3 października planowana jest wystawa rękodzieła na holach Puławskiego Ośrodka Kultury „Dom Chemika”. Organizatorom zależy na tym, by pokazały swe wyroby te osoby z grona seniorów, które rzadko mają do tego okazję, lub w ogóle nie prezentowały publicznie swych prac. Aby możliwe było sprawne przygotowanie wystawy prac niezbędna jest wiedza, jak duża przestrzeń będzie zajęta przez wystawiających. Proponujemy, by zgłaszać swój udział w wystawie. Ułatwi to organizatorom przygotowanie miejsca.

         Dwa wykłady umieszczone w programie SENIORIADY są wykładami otwartymi. Każdy zainteresowany tematem może przyjść i zostać słuchaczem.

         Parada Kapeluszy jest przemarszem przez centrum naszego miasta grup seniorów ubranych w ciekawe kapelusze. Można je zrobić własnoręcznie. Chcemy, żeby była to dobra zabawa i okazja do prezentacji kreatywności naszego seniorskiego grona. To może być wizytówka naszej imprezy. Słuchaczki Puławskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz Klubu Seniora z ulicy Kołłątaja przygotowały już 80 kapeluszy. Będzie co podziwiać. Przemyśl tę propozycję i po prostu dołącz do tego grona.

         Udział w rajdach: pieszym, rowerowym i nordic walking nie przewiduje wysiłku ponad miarę możliwości seniora. Aktywność fizyczna buduje odporność naszego organizmu, a tym samym kondycję i zdrowie. Zbiórki na poszczególne zdarzenia sportowe każdorazowo o godz. 10.00 przy Centrum Informacji Turystycznej na Skwerze Niepodległości (obok kawiarni Czartoryska).

         Zawody wędkarskie wymagają zapisów, bo miejsce realizacji imprezy uzależniamy od pogody i decyzje mogą zapadać w ostatniej chwili. Zapisy przyjmowane są w dwóch miejscach: w Polskim Związku Wędkarskim Koło Puławy , ul. Wiślana 10 oraz w sklepię wędkarskim przy ulicy Piłsudskiego.

         Udział w warsztatach filmowych również wymaga zapisów. Zainteresowanych tym międzypokoleniowym projektem zachęcam do kontaktu ze mną.

                            Przewodnicząca Puławskiej Rady Seniorów

                                      Renata Siedlaczek

                                      e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Załączniki:
Pobierz plik (S E N I O R I A D A    2023-program.pdf)S E N I O R I A D A 2023-program.pdf[ ]210 kB
Copyright © 2017 by UTW Puławy Designed by