Składająca się z 10 plansz ekspozycja opiera się na wspomnieniach opublikowanych w książce pt. „Awantury na tle powszechnego ciążenia”, autorstwa Tomasza, syna Stanisława Lema, ukazujących pisarza „po domowemu”.

Poprzez często zabawne sytuacje z życia pisarza i jego najbliższych - chcemy przedstawić człowieka z krwi i kości: męża, ojca, sąsiada, przyjaciela; człowieka z temperamentem, pasjami, słabościami; człowieka pogodnego i dowcipnego, ale też źle znoszącego krytykę własnej twórczości. Pragniemy zaprezentować, jak unikatową, niekonwencjonalną i oryginalną osobowością był autor najpopularniejszych na świecie powieści science fiction, przetłumaczonych na ponad czterdzieści języków.

Teksty zamieszczone na wystawie wzbogacają materiały fotograficzne z rodzinnego archiwum Lemów, rysunki autorstwa samego pisarza oraz grafiki Daniela Mroza, który ilustrował dzieła Stanisława Lema.

Wystawa „Lem nie z tej ziemi” prezentowana jest jednocześnie na terenie zielonym Biblioteki Miejskiej przy ul. Głębokiej 7A, gdzie dodatkowo można zobaczyć przestrzenne grafiki autorstwa Daniela Mroza, oraz przy Filii nr 5, na ogrodzeniu Miejskiego Przedszkola nr 3, przy ul. Legionu Puławskiego 8. Zachęcamy do zapoznania się z materiałami prezentowanymi na wystawie oraz wypożyczania powieści Stanisława Lema, dostępnych w Bibliotece i odkrywania na nowo jego twórczości.

Załączniki:
Pobierz plik (DSC_0026.jpg)DSC_0026.jpg[ ]1623 kB
Pobierz plik (DSC_0032.jpg)DSC_0032.jpg[ ]1709 kB
Pobierz plik (DSC_0057.jpg)DSC_0057.jpg[ ]1469 kB
Pobierz plik (DSC_0063.JPG)DSC_0063.JPG[ ]9268 kB
Copyright © 2017 by UTW Puławy Designed by