Zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Rozwoju w konsultacji z Głównym Inspektorem Sanitarnym z dnia 28.04.2020 oraz rekomendacjami Biblioteki Narodowej, otwarcie Biblioteki będzie miało ograniczony zakres.

 Do odwołania w Bibliotece Głównej i Filiach nie będzie bezpośredniego dostępu czytelnika do księgozbioru i prasy. Nieczynne będą czytelnie, nie będzie także możliwości korzystania ze stanowisk komputerowych i Internetu. Zawieszona zostaje działalność kulturalna                                   i edukacyjna.

Zwrot i wypożyczanie książek odbywać się będzie pojedynczo przy wydzielonych stanowiskach. W związku z tym, że nie będzie możliwości bezpośredniego dostępu do księgozbioru, książki wypożyczą Państwo jedynie za pośrednictwem konta czytelnika w katalogu online, zamówień telefonicznych i poczty e-mail. Wcześniejsze zamówienie pozwoli nam przygotować książki według zgłoszonego zapotrzebowania czytelnika. Możliwość zamawiania i rezerwowania książek została już odblokowana, natomiast rezerwacje dokonane przed zamknięciem biblioteki zostały automatycznie przedłużone do 29 maja.

Wirus może przetrwać przez pewien czas poza organizmem ludzkim. Aby ochronić publikacje przez możliwym skażeniem i rozprzestrzenianiem się wirusa, zgodnie z rekomendacją Biblioteki Narodowej, wszystkie oddawane przez czytelników zbiory podlegać będą 4-dniowej kwarantannie. Po upływie tego czasu książki zostaną ponownie udostępnione do wypożyczenia. Informacja o ich dostępności widoczna będzie w katalogu online.

Zmienione zostały godziny otwarcia Biblioteki dla czytelników:

 1. Biblioteka Główna przy ul. Głębokiej 71 czynna będzie od poniedziałku do piątku w godz. 11.30-16.30
 2. Filie biblioteczne czynne będą od poniedziałku do piątku w godz. 10.00-12.00 i 14.00-16.00, z przerwą w godz. 12.00-14.00
 3. Filia nr 2 przy ul. Sienkiewicza 7 czynna będzie we wtorki i środy w godz. 9.00-13.00, w czwartki w godz. 12.30-16.30
 4. Filia numer 6 znajdująca się w szpitalu pozostaje nieczynna do odwołania

W trosce o bezpieczeństwo bibliotekarzy i czytelników konieczne będzie przestrzeganie zasad ochrony osobistej: stosowanie maseczek/przyłbic, jednorazowych rękawiczek, obowiązkowa dezynfekcja rąk oraz zachowanie bezpiecznego 2-metrowego dystansu między korzystającymi z punktu wypożyczeń. O wszelkich zmianach Biblioteka będzie informować na bieżąco na stronie internetowej oraz fanpage`u Biblioteki na Facebooku.

Procedura udostępniania zbiorów bibliotecznych w okresie zagrożenia epidemiologicznego

Punkt zwrotu/wypożyczenia

Obsługa czytelnika odbywa się wyłącznie przy wydzielonych stanowiskach zabezpieczonych przesłoną ochronną z pleksi.

 1. Bibliotekarzy na stanowiskach obsługi obowiązuje korzystanie z rękawiczek jednorazowych, maseczek i/lub przyłbic.
 2. Przy stanowisku obsługi czytelnika - w punkcie zwrotu/wypożyczenia książek będzie mogła przebywać 1 osoba. Wyjątek stanowi rodzic z dzieckiem do lat 13.
 3. Pozostałe osoby proszone są o pozostanie na zewnątrz z zachowaniem bezpiecznej odległości zgodnie z obowiązującymi przepisami min. 2m.
 4. Czytelnicy zobowiązani są do noszenia maseczek, rękawic, a także do zdezynfekowania rąk przy wejściu do pomieszczeń biblioteki.
 5. Osoby, które mają wyraźne objawy choroby (kaszel, katar, stan podgorączkowy) proszone są                  o odłożenie wizyty w bibliotece do czasu ustania objawów chorobowych. Obsługa użytkowników odbywa się wyłącznie przy wydzielonych stanowiskach pracy zabezpieczonych ścianką pleksi.

Dostępność księgozbioru

Do czasu zmiany sytuacji epidemicznej Czytelnicy nie będą mogli swobodnie – tak jak dotychczas – poruszać się między regałami z książkami. W związku z tym zachęcamy do przeglądania naszego katalogu on-line na stronie www.biblioteka.pulawy.pl ; tworzenia listy i zamawiania książek:

- zdalnie za pośrednictwem konta czytelnika i katalogu on-line

- telefonicznie bądź mailowo; e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Rezerwacje i zamówienia książek:

Biblioteka Miejska, ul. Głęboka 7A – Wypożyczalnia dla dorosłych tel.81 451 19 03

Biblioteka Miejska, ul. Głęboka 7A – Oddział dla dzieci i młodzieży tel. 81 451 19 02

Filia nr 1, ul. Lubelska 25, tel. 81 45 119 15

Filia nr 2, ul. Sienkiewicza 7, tel. 81 45 11 982

Filia nr 3, ul. Eustachiewicza 3, tel.81 45 11 983

Filia nr 4, ul. Włostowicka 36, tel. 81 45 11 984

Filia nr 5, ul. Legionu Puławskiego 8, tel. 81 45 985

Filia nr 7, ul. 6-go Sierpnia 30 , tel. 81 45 927

Wcześniejsze zamówienie pozwoli przygotować zestaw pozycji według zgłoszonego zapotrzebowania konkretnego czytelnika. Termin odbioru książek będzie uzgadniany indywidualnie, książki na odbiór czekać będą do 3 dni, po tym czasie nieodebrane pozycje wrócą na półki.

 Zwroty materiałów bibliotecznych  - Przy zwrotach obowiązuje samoobsługa. Czytelnik samodzielnie sczytuje kod kreskowy z oddawanych książek i odkłada je do specjalnie oznakowanych skrzynek/pudeł. Oddawane przez Czytelników książki – zgodnie z rekomendacją Biblioteki Narodowej i GIS – powędrują na 4-dniową obowiązkową kwarantannę w wydzielone i odpowiednio oznakowane miejsce. Dopiero po tym czasie zostaną one ponownie udostępnione do wypożyczenia.

Prosimy samodzielnie nie dezynfekować wypożyczonych książek.

 Czytelnie/Internet/Ksero

Do odwołania zostaje zawieszona możliwość korzystania z czytelni oraz stanowisk komputerowych i Internetu.Nie będzie można również skorzystać z usług kserograficznych i wydruku.

Godziny otwarcia

 Biblioteki dla Czytelników otwarte będą w zmienionych godzinach:

 1. a) Biblioteka Główna przy ul. Głębokiej 7A czynna od poniedziałku do piątku w godz. 11.30 - 16.30
 2. b) Filie biblioteczne czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00 - 12.00 oraz 14.00 - 16.00.
 3. c) Filia nr 2 przy ul. Sienkiewicza 7 czynna we wtorki i środy od godz. 9.00 - 13.00 oraz w czwartki od godz. 12.30 - 16.30
 4. c) Filia szpitalna będzie nieczynna do odwołania.

Skorzystanie z rozwiązań tymczasowych, proponowanych niniejszą procedurą, oznacza jej akceptację w całości przez użytkownika.

Powyższe regulacje obowiązują od 11 maja 2020 r. do odwołania.

Copyright © 2017 by UTW Puławy Designed by