INFORMACJE PRAKTYCZNE - JEDZENIE I PICIE

W trakcie Pikniku otwarte stoiska gastronomiczne serwujące dania ciepłe i zimne oraz napoje bezalkoholowe. Ceny potraw z menu;. można zakupić grochówkę i inne zupy za 4 zł, porcje dań grillowych w cenach od 6 zł. Dostępne będą lody, gofry, kanapki, sałatki.

Na wszystkich uczestników czekać będzie bezpłatna kawa od Wosseby, a także woda dostarczana przez Wodociągi. Własny pojemnik wielorazowym do którego będzie można nalać wody i nie zużywać dużej ilości plastikowych kubków. Może to zaledwie mały krok na drodze do bycia bardziej eko,

W strefie Green Caffè Nero będzie można zakupić kilkanaście rodzajów kaw przygotowanych przez baristów w cenie 50% niższej niż według regularnego cennika.

TOALETY przygotowaliśmy większą liczbę przenośnych toalet, zwiększyliśmy również liczbę toalet dla osób niepełnosprawnych. Obok toalet będą umieszczone umywalki z wodą. Toi-toie będą ustawione w dwóch miejscach – jednym blisko sceny, drugim blisko miasteczka atrakcji.        

Panele dyskusyjne - Po Paradzie Seniorów na Pikniku Pokoleń odbędą się panele dyskusyjne i spotkania. Strefa panelowa będzie funkcjonowała, wyposażoną w prawie 150 miejsc siedzących, parasole, a także mini-kawiarnię. tak jak w poprzednim roku, na małym dziedzińcu Kampusu Głównego UW. Będzie można do niej wejść zarówno z terenu kampusu jak i z Krakowskiego Przedmieścia.

godz. 13.30-Stylowo po sześćdziesiątce, czyli kilka słów o modzie i seniorach -W trakcie panelu modelka Helena Norowicz, bloger Jan Adamski i stylista Tomasz Jacyków będą mówić o elegancji na co dzień, poszukiwaniu swojego stylu, pięknie i zdrowiu w dojrzałym wieku.   Moderatorka: Beata Tadla – dziennikarka i prezenterka telewizyjna Udział wezmą: Helena Norowicz – modelka, aktorka. Tomasz Jacyków – stylista, krytyk i popularyzator mody. Stylista licznych programów telewizyjnych i juror w kilku talent-show. Jan Adamski – senior, bloger, pasjonat mody męskiej. Nie boi się odważnych zestawień, jasnych kolorów i wyzwań

14.30-Rozrywka 60+, czyli czy seniorowi czegoś nie wolno lub nie wypada? wciąż słyszymy, że czegoś nam nie wypada. Jak pokonać konserwatywne normy i przekonać młodych, a także samych seniorów, do aktywnego życia pełnego wrażeń? Moderator: Robert Łuchniak – radio RDC Udział wezmą:Robert Janowski – dziennikarz, prezenter telewizyjny i radiowy, lektor, pisarz, wokalista. Wieloletni prowadzący teleturniej TVP1 „Jaka to melodia?”, od jesieni 2019 r. poprowadzi nowy muzyczny show w Tv Puls. DJ Wika – najstarsza polska DJ-ka, gwiazda mediów, animatorka aktywności seniorów, pomysłodawczyni Parady Seniorów. Tomasz Szymański – redaktor naczelny tygodnika „Życie na Gorąco”, najpopularniejszego magazynu rozrywkowego mającego setki tysięcy czytelników. Katarzyna Pakosińska – aktorka i kabareciarka. Współtwórczyni „Kabaretu Moralnego Niepokoju”. Występuje w warszawskich teatrach Kamienica oraz Capitol. Była uczestniczką programów rozrywkowych: „Taniec z gwiazdami” i „Twoja twarz brzmi znajomo”.

godz. 15.30 Dojrzałe zmiany w dojrzałym życiu, czyli jak mądrze się zmieniać Rozmowa o poszukiwaniu siły i motywacji niezbędnych do mądrego spełniania marzeń i odnajdywania szczęście w dojrzałym życiu   Moderatorka: Aleksandra Zbroja – dziennikarka, reportażystka, „Duży Format” Udział wezmą: Mariola Bojarska- Ferenc – instruktorka fitnessu, gimnastyczka artystyczna, dziennikarka i autorka książek. Była prekursorką fitnessu w Polsce i zapoczątkowała modę na bycie fit. Ewa Foley – promotorka pozytywnego życia, doradca rozwojowa. Autorka popularnych książek-poradników zwanych „trylogią życia”: Zakochaj się w życiu, Powiedz życiu tak oraz Bądź aniołem swojego życia. Anna Korcz – aktorka filmowa, serialowa i teatralna, znana m.in. z rolach w „Na dobre i na złe” oraz „Na wspólnej”. Marcin Grudzień – ekspert medialny, socjolog specjalizujący się w tematyce męskości. Pracownik fundacji „Masculinum” działającej na rzecz mężczyzn.

16.30 Mądra babcia w świecie dorosłych

W trakcie wystąpienia Beata Borucka – internetowa Mądra Babcia – opowie o tym, jak budować dobre, zdrowe relacje z dorosłymi dziećmi, innymi dziadkami w rodzinie, a także opiekunkami i nauczycielami wnuków. Podzieli się sprawdzonymi sposobami „dogadywania” się z bliskimi reprezentującymi różne pokolenia i podpowie, jak być mądrą babcią w coraz szybciej zmieniającym się świecie.

Beata Borucka – najsłynniejsza babcia polskiego Internetu. Ma misję pokazania i wzmocnienia roli babci w wychowywaniu dzieci, a także podpowiadania jak być nowoczesną, mądrą babcią. Patrzy na świat z humorem i dystansem. W jej życiu, książkach, na blogu i profilu na Facebooku satyra przeplata się z refleksją, odwagą, a nawet buntem. Ma dorosłą córkę i trójkę wnucząt, które uwielbia z wzajemnością.

 Program Sceny Głównej·

godz. 13.00 otwarcie dancing zDJ Zbyszkiem oraz kilka słów od gości specjalnych i występy grup tanecznych,·

godz. 15.00   zapraszamy na koncert gwiazdy tegorocznej Parady, Krzysztofa Krawczyka,

godz. 16.00   DJ Wika jak co roku poprowadzić dla Was największy w Polsce Dancing Międzypokoleniowy

Trasa Parady to łącznie 1 kilometr, tempo przemarszu jest wolne, a trasa częściowo zacieniona. Osoby niepełnosprawne będą mogły skorzystać z mobilnego transportu jednym z dwóch naszych autobusów Parada wyruszy w samo południe i przed godziną 13.00 wejdzie na teren Kampusu Głównego Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie odbędzie się Piknik Pokoleń, a tam liczne koncerty, panele dyskusyjne, warsztaty oraz największy w Polsce Dancing Międzypokoleniowy prowadzony przez legendarną DJ Wikę. Teren Kampusu Głównego jest zazieleniony i wyposażony w parasole przeciwsłoneczne oraz liczne stoły i ławy do siedzenia.Na terenie Pikniku Pokoleń nie prowadzimy sprzedaży alkoholu i nie ingerujemy w zawartość koszy piknikowych uczestników

 

Copyright © 2017 by UTW Puławy Designed by