Szlak Orlich  Gniazd  to średniowieczne warownie ufundowane przez Kazimierza Wielkiego i zbudowane na wysokich skałach Jury Krakowsko-Częstochowskiej.  Zapraszamy do poznania opowieści zaklętych w XIV-wiecznych murach. program :

  I Dzień - godz. 5.30 wyjazd z parkingu przy Hali Sportowej przejazd na zwiedzanie ruin zamku twierdzy Olsztyn Zamek miał ochraniać zachodnie rubieże Królestwa Polskiego. Następnie przejazd do Złotego Potoku Złoty Potok, malownicze skały, źródła Zygmunta i Elżbiety, dworek rodziny Krasińskich oraz pałac Raczyńskich oglądany z zewnątrz. Odwiedzimy Muzeum Krasińskiego. Następnie spacer Grzędą Mirowską pomiędzy zamkami Mirów i Bobolice . Zamek w Mirowie to ruina oglądana tylko z zewnątrz,natomiast zamek w Bobolicach jest odbudowany ( w serialu Korona Królów pełni rolę Wawelu) i będziemy go zwiedzać. Po zwiedzaniu przejazd do hotelu,zakwaterowanie ,obiadokolacja.

II Dzień – po śniadaniu wyjazd na kolejny dzień pełen atrakcji. Zwiedzanie rozpoczniemy od Zamku Ogrodzieniec – najpiękniejszej i największej ruinie na Jurze,to najbardziej imponujące Orle Gniazdo z wszystkich zamków Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Spacer do Grodu Birów, najstarszej na Jurze osady Słowian. Następnie Zamek w Pilicy,kolejny punktem będzie zamek Pilcza w Smoleniu,następnie niewielkie ruiny zamku w Bydlinie,przejazd do Rabsztyna gdzie dowiemy się dlaczego noc świętojańska nosi nazwę „sobótki’. W drodze powrotnej wstąpimy na punkt widokowy na Pustynie Błędowską,największy w Polsce obszar lotnych piasków. Powrót na obiadokolację i nocleg.

III Dzień – po śniadaniu wykwaterowanie,przejazd do Ojcowskiego Parku Narodowego,Pieskowa Skała dziedziniec zewnętrzny zamku,możemy również zwiedzić ekspozycję pt. przemiany w sztuce europejskiej od średniowiecza po XX lecie międzywojenne,następnie punkt widokowy w kawiarni Zamku,spacer pod Maczugę Herkulesa. Przejazd do Ojcowa,spacer najpiękniejszym fragmentem Doliny Prądnika na najwyższą górę w Ojcowie (Góra Chełmowa 473 m n.p.m) do Jaskini Łokietka. Po drodze Park Zamkowy,ruiny zamku kazimierzowskiego,stawy hodowlane Pstrąg Ojcowski,Źródełko Miłości,Brama Krakowska,Wąwóz Ciasne Skałki. Po zwiedzaniu wyjazd w drogę powrotną ,obiad po trasie. 

koszt wyjazdu  obejmuje ; 

*Przejazd autokarem,opłaty drogowe i parkingowe,

*ubezpieczenie NNW

*opłaty lokalnych przewodników

*opłaty wejściówek na tereny zwiedzania

*nocleg,pokoje 2 osobowe

*2 śniadania w formie bufetu

*2 serwowane obiadokolacje

*1 obiad w drodze powrotnej

Proszę o zabranie obuwia przystosowanego do wędrówki po kamienistych szlakach.

  Uwaga!  W razie niesprzyjających warunków pogodowych niektóre punkty programu mogą być zmienione po uzgodnieniu z lokalnymi przewodnikami.

 

Copyright © 2017 by UTW Puławy Designed by