Piotrków-Łodż 17-18maj2019 koszt 330zł, I rata 200zł, II rata 130zł do 20 kwietnia 2019r

Północne Mazowsze - Program uległ nieznacznej zmianie. I-szy dzień-zaczynamy od pałaców w Radziejowicach i Teresinie. Czerwińsk n/Wislą  z piękną romańską świątynią Najświętszej Marii Panny z około 1150r. II-gi dzień- zwiedzanie Płocka, Nowy Duninów z Zespołem Pałacowo-Parkowym wraz z Zamkiem- twierdzą z lat 1835-1840 i zwiedzanie atrakcji miasta Włoclawek. III-ci dzień Ciechanów, Opinogóra Pułtusk.

Program wyjazdu Piotrków-Łódż; - 17-18 maj 2019

 1dzień godzina 5.30 wyjazd z parkingu przy hali .Przejazd do rezerwatu przyrody Niebieskie  Źródła,spacer pięknym parkiem w dolinie rzeki Pilicy.Przejazd do Zespołu klasztornego opactwa cysterskiego w Sulejowie – jednego z najlepiej zachowanych zespołów cysterskich w Polsce, będący zabytkiem architektury romańskiej. Po zwiedzaniu czas wolny. Następnym punktem programu będzie Piotrków Trybunalski Miasto Piwowarów :13: 00 Zwiedzanie Muzeum Piwowarstwa z przewodnikiem gdzie poznamy historię piotrkowskiego browarnictwa, jak i proces produkcji piwa, zwiedzanie zakończymy degustacją regionalnego piwa.14: 30 Spacer z przewodnikiem szlakiem piwowarskim + zabytki Piotrkowa,poznamy Szlak Wielu Kultur,Rynek + Stare Miasto,Wielka i Mała Synagoga,Cerkiew.16: 00 Zwiedzanie browaru Jan Olbracht z piwowarem, gdzie poznamy cały etap produkcji piwa +degustacja na zakończenie zwiedzania.,przejazd do Łodzi.

Zakwaterowanie w hotelu,obiadokolacja.

2dzień po śniadaniu,wykwaterowanie ,spotkanie z lokalnym przewodnikiem,następnie zwiedzanie atrakcji miasta wielu kultur. Wizyta w Archikatedrze,zwiedzanie i króciutki film o wielokulturowej Łodzi,następnie Księży Młyn,jedno z najpiękniejszym miejsc w mieście,zespół fabryk włókienniczych,gdzie poczujemy klimat dziewiętnastowiecznego miasta,następnie ulica Piotrkowska z Aleją Sław,obiad, Manufaktura czyli dawny kompleks fabryczny zamieniony na centrum handlowe. Jest tak rozpoznawalna w kraju jak ulica Piotrkowska,następnie zwiedzanie Pałacu Poznańskiego nazwany łódzkim Luwrem,jest największą i najbardziej okazałą rezydencją fabrykancką w Polsce,jest wyrazem zamożności mieszkającego tam przemysłowca Izraela Poznańskiego – zwiedzanie Muzeum Miasta Łodzi. Końcowym punktem programu będzie Centrum Dialogu im. Marka Edelmana  Łódź. Jego celem jest popularyzowanie wielokulturowego i wieloetnicznego dziedzictwa Łodzi, ze szczególnym uwzględnieniem kultury żydowskiej, upowszechnianie idei tolerancji i współpracy osób o odmiennych poglądach, pochodzeniu i kulturze, a także przeciwdziałanie przejawom rasizmu, ksenofobii i braku szacunku dla innych. Spacer po Parku Ocalałych. Odpoczynek na ławeczce u boku Jana Karskiego.  Wyjazd w drogę powrotną do Puław.

 Koszt 330 zł/osoba Cena zawiera: Przejazd autokarem,opłaty drogowe i parkingowe.Nocleg,pokoje 2 – 3 osobowe z pełnym węzłem sanitarnym Śniadanie,obiadokolację i obiad w drodze powrotnej Opłaty wejściówek do zwiedzanych obiektów, Opłaty lokalnych przewodników  Ubezpieczenie NNW/kraj. Program jest ramowy kolejność zwiedzanie może ulec zmianie .

 

Copyright © 2017 by UTW Puławy Designed by